Enter Site Title

Enter Site Slogan

National News

2018 National Club Futsal Championship Award Winners

2018 National Club Futsal Championship Award Winners

Congratulations to all Players, Coaches, Managers and Referee's who were involved in our 2018 National Futsal Championships.

Author: DebM/Thursday, 11 January 2018/Categories: Ticker Only, National

CHAMPIONS

RUNNERS UP

U9 Boys

NSW Metro

Victoria City

U10 Boys

Vic City Navy

Vic Country Navy

U12 Girls

Far NNSW Manning

Victoria

U13 Girls

NSW Metro

NSW Metro White

U14 Girls

Vic

Central Coast NNSW

U15 Girls

NSW Metro

West Coast

U16 Girls

West Coast

NNSW

U11 Boys

Vic Country

Queensland City Maroon

U12 Boys

Queensland City White

Central Coast NNSW Black

U13 Boys

Vic Country

Central Coast NNSW

U14 Boys Silver Series

Queensland City White

South Australia

U14 Boys Gold Series

Wellington

Queensland City Maroon

U15 Boys

NSW City West

Queensland City Maroon

U16

 

Boys

Qld City

Tasmania

 

 Yth Men

Central Coast NNSW

Tasmania

 

 Yth Women

Victoria

West Coast

 

 Open Women

Far NNSW

Victoria

 

Open 

 

Men

Victoria

Qld City

 

 

 

 

GOLDEN BOOT

Age Group

Name

Team

Goals

U9 Boys

Samuel McCosker

Queensland City White

19

U10 Boys

Ethan Robinson

Victoria City

19

U10 Boys

Oscar Morrison

NSW City West

19

U12 Girls

Saffron Grass

NNSW Manning

5

U13 Girls

Lucca Taylor

NSW Metro

8

U14 Girls

Matilda Wilson

Victoria

8

U15 Girls

Iona Snape

NNSW

10

U15 Girls

Claire Holder

NSW Metro

10

U16 Girls

Zoee Spadano

West Coast

14

U11 Boys

Marco Cannatelli

Victoria City

12

U12 Boys

Jake Cullen

NNSW Country

17

U13 Boys

Bailey Holt

Central Coast NNSW

12

U13 Boys

Xavier Brightman

Southern NSW

12

U14 Boys

Jackson Manuel

Wellington

11

U15 Boys

Regan Black

NNSW

20

 U16 Boys

Bradley Lakoseljac

Tasmania

29

Yth Men 

Noah Miles

Tasmania

29

 Yth

 

Women

Annalise Schiraldi

NSW Metro

16

 Open Women

Sophie Jones &

 

Jessica Au

 FNNSW & Victoria

 11

 Open Men

Ryhs Cooper & Scott Pettit

 NNSW

10

MVP

Age Group

Name

Team

U9 Boys

Joesph Banza

NSW Metro

U10 Boys

Lawrence Wong

Vic City navy

U12 Girls

Saffron Grass

Far NNSW Manning

U13 Girls

Taylor Brooks

NSW Metro

U14 Girls

Jessica Young

Victoria

U15 Girls

Olivia Schembri

NSW Metro

U16 Girls

Zoee Spadano

West Coast

U11 Boys

Ryan Kalms

Victoria Country

U12 Boys

Sachin Prasad

Queensland City White

U13 Boys

Zac Francis

Victoria Country

U14 Boys

Jackson Manuel

Wellington

U15 Boys

Isaac Wardle

NSW City West

ALL STARS

9 BOYS

GK

Kobe jenkins

Victoria Country Navy

GK

1

Jye Ekanayake

Victoria Country Navy

Court

2

Zora Boskovski

Far NNSW

Court

3

Dylan Li

Victoria City

Court

4

Thomas Cutuk

NSW Metro

Court

10 BOYS

GK

Alajandro Yaniz

Victoria Country Navy

GK

1

Jeremy Winlaw

Queensland City Maroon

Court

2

Ethan Robinson

Victoria City White

Court

3

Jack Cleary

Victoria Country

Court

4

Lawrence Wong

Victoria City Navy

Court

11 BOYS

GK

Fletcher Fellows

Tasmania

GK

1

Max Bedggood

Vic Country

Court

2

Marco Cannatelli

Victoria City

Court

3

Zac Harang

NSW Metro

Court

4

Mitchell Rust

Queensland City Maroon

Court

12 BOYS

GK

Oscar Thomas

Central Coast NNSW Black

GK

1

Davide Carmignani

Queensland City White

Court

2

Will Rankin

Central Coast NNSW Black

Court

3

Riley Winlaw

Queensland City Maroon

Court

4

George Kardaras

Victoria City

Court

13 BOYS

GK

Noah Fernside

Central Coast NNSW

GK

1

Zac Francis

Victoria Country

Court

2

Michael D'Antoine

Queensland City Maroon

Court

3

Lachlan Griffiths

NNSW

Court

4

Troy Landini

Southern NSW Black

Court

14 BOYS

GK

Cooper Coyne

Victoria Country Navy

GK

1

Harry Christie

Queensland City Maroon

Court

2

Jackson Manuel

Wellington

Court

3

Logan Mathie

Southern NSW

Court

4

Matthew Hallett

NNSW Country

Court

15 BOYS

GK

Isaac Wardle

NSW City West

GK

1

Ricky Murase

Victoria Country

Court

2

Connor Williams

Queensland NSW

Court

3

Preston Ridley

Southern NSW

Court

4

Wade Ciappara

NNSW

Court

12 GIRLS

GK

Jessica Burns

Far NNSW Manning

GK

1

Ava Blizzard

Queensland City White

Court

2

Zaffron Grass

Far NNSW Manning

Court

3

Dakota Whitrod

Queensland City Maroon

Court

4

Charlie Norton

Far NNSW Manning

Court

13 GIRLS

GK

Indra Thomas

Victoria Navy

GK

1

Avaani Prakash

NSW Metro

Court

2

Leah Deoliveria

NSW Metro

Court

3

Harriet Lohrey

Victoria White

Court

4

Jessica Hall

NSw Metro White

Court

14 GIRLS

GK

Sian Johnson

Central Coast NNSW

GK

1

Jessica Young

Victoria

Court

2

Hayley Moore

NNSW

Court

3

Gemma Leo

Victoria

Court

4

Jessica Curran

Queensland City

Court

15 GIRLS

GK

Mirand Templeman

West Coast

GK

1

Olivia Schembri

NSw Metro

Court

2

Taneesha Baker

West Coast

Court

3

Erin Keyt

Victoria

Court

4

Claire Holden

NSw Metro

Court

16 GIRLS

GK

Gerrgia Anderson

Tasmania Green

GK

1

Taylah Bryde

NNSW

Court

2

Zoee Spadano

West Coast

Court

3

Olvia Bomford

Tasmania Yellow

Court

4

Julie Budiongo

Victoria

Court

16 Boys

GK

Harley Brown

Qld City

GK

1

Jaye Callaghan

NNSW

Court

2

Kayle Thompson

Victoria

Court

3

Jackson Hart-Phillips

Qld City

Court

4

Bradley Lakoseljac

Tasmania

Court

Yth Women

GK

Miranda Callaghan

West Coast

GK

Isobel Gomez

NSW Metro

Court

2

Esther Ting

Far NNSW Blue

Court

3

Alyssa Britten

Victoria

Court

4

Taneesha

Baker

Court

Yth Men

GK

Jed Horder

NNSW

GK

1

Noah Miles

Tasmania

Court

2

Zac Gillies

Qld City Maroon

Court

Jarrod Linger

Tasmania

Court

4

Michael Dobson

Central Coast NNSW

Court

Open Women

GK

Lucy Chan

South Australia

GK

1

Sophie Jones

Far NNSW

Court

2

Olivia Tannock

ADF

Court

3

Mylene Deschamps

Victoria

Court

4

Chelsie Winchombe

West Coast

Court

Open Men

GK

Bardia Solati

Tasmania

GK

1

Rhys Cooper

NNSW

Court

2

Samuel Sesay

South Australia

Court

3

Scott Rogan

Victoria

Court

 
Print

Number of views (252)/Comments (0)